Kadın

SIK YAPILAN GÜZELLİK HATALARI

HEPİMİZ ZAMANIN BİZDEN GÖTÜRDÜKLERİNE BİRAZ OLSUN DUR DEMEK İÇİN ÇABALIYORUZ PEKİ BU ÇABAMIZ BİZİ DAHA FAZLA YANLIŞA GÖTÜRÜYORSA ….

Bakımlı, genç ve güzel görünmek her kadının hayali olsa da bu uğurda yapılan yanlışlar tam tersi bir görünüme neden olabiliyor. güzelliğinize gölge düşmesini istemiyorsanız bu hatalardan uzak durun.

sık yapılan güzellik hataları ile ilgili görsel sonucu

Saç Kremini Saçın Tamamına Uygulamak
Kırılmış ve uçları yıpranmış saçların düzeltilmesini sağlayan saç kremlerini şampuan gibi saçın tamamına uygulamak sık yapılan yanlışların başında geliyor. Saç diplerine sürülen kremler zamanla saç köklerini zayıflatarak dökülmelere ve yağlanmalara neden olabiliyor Doğrusu: Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra avucunuza alacağınız bir miktar saç kremini saç uçlarınıza sürün ve birkaç dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın.

saç kremi gıf ile ilgili görsel sonucu

Kıyafetin Üzerine Parfüm Sıkmak
Kokusuyla insanı cezbeden parfüm yakın mesafeden kıyafetin üzerine sıkılınca leke bırakarak hoş olmayan bir görünüme yol açıyor.
Doğrusu: Parfümün uygulanabileceği en ideal yerler boynunuz, bilekleriniz, kulak arkanız ve dirsek içlerinizdir. Kalıcılığı artırmak için aynı markanın duş jeli, bakım losyonu ve deodorantını da kullanabilirsiniz.

parfüm gıf ile ilgili görsel sonucu

Cilt Rengi ile Uyumsuz Fondöten Kullanmak
Cilt kusurlarını kapatmak ve makyajın kalıcılığını artır­mak için en büyük yardımcı olan fondötende doğru renk seçimini yakalamak önem taşıyor. Cilt renginden oldukça koyu tonlarda fondöten kullanımı kötü bir görünüme neden olarak yaşı olduğundan büyük gös­termeye sebep oluyor.
Doğrusu: Fondöten seçmeye temiz cilt ile gidin. Yü­zünüzle en yakın tonları yanağınıza bir miktar sürerek belirleyin. Mağaza ışıkları sizi yanıltabileceğinden mümkünse gün ışığından yararlanın. Doğru renk seçi­minde yüzünüzün rengine en yakın olan el bileğinizin iç kısmı da size yardımcı olabilir.

fondöten gıf ile ilgili görsel sonucu

Kaş Alımını Yanlış Yapmak
Kaşlar yüzümüzün ifadesini belirleyen en önemli unsurların başında geliyor. Yanlış kaş alımı İfadeyi tamamen değiştirip olduğundan farklı bir görünüme neden oluyor.
Doğrusu: Kaşlarınızı alırken esas olan yüzünüzün şeklidir. Herkesin yüz tipi farklı olduğundan kaş alım şekli de kişiden kişiye değişebilir. Ancak unutulma­ması gereken fazla alınmamış kaşın her zaman için daha doğal bir görünüm sağladığıdır. Kaşa doğru şekli vermekte zorlanıyorsanız profesyonel birinden yardım almanızda fayda var.

Güneş Koruyucusuz Dışarı Çıkmak
Güneşin yaydığı UVA ve UVB ışınlarının cilt kanserinin en büyük sorumlusu olduğu herkes tarafından bilinse de çoğu zaman güneş koruyucu kullanımı ihmal edi­lebiliyor. Zararlı güneş ışınları kanserin yanı sıra cildi yaşlandırarak lekelenme ve kırışma hızını da artırıyor.
Doğrusu: Zararlı güneş ışınları yalnızca yazın etkili değildir. Kapalı havalarda bile farkında olmasanız da yansıyan ışınlar cildinize zarar verir. Cilt sağlığı için mevsim ayırmaksızın en az 15 koruma faktörlü kremi özellikle yüzünüze sürmeden dışarı çıkmayın.

 

Show More

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close