GenelGündem
Trend

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİ

15 TEMMUZ 2016 DA GERÇEKLEŞTİRİLEN HAİN DARBENİN 2. YIL DÖNÜMÜ

2016 yılında takvimler 15 Temmuz gecesini gösterdiğinde büyük Türk milleti FETÖ terör örgütünün eli kanlı teröristlerine karşı eşine daha önce dünyada rastlanmamış bir direniş gösterdi. 15 Temmuz darbe girişiminde yüzlerce vatandaşımız bayrağını için demokrasisi için evlatları için şehitlik mertebesine yükseldi.

15 Temmuz gecesi düzenlenen hain darbenin yaralarını Türkiye sarmaya devam ediyor. Şehitler, ateş düşmüş ocaklar, yetim kalmış çocuklar, eşlerini kaybetmiş kadınlar….. Daha ne çok kayıp…

15 temmuz bilançosu ile ilgili görsel sonucu

15 TEMMUZ O KARA GECENİN ACI BİLANÇOSUNU YENİDEN HATIRLAYALIM

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü yaklaşırken 15 Temmuz darbe girişiminin bilançosunu tekrar sizler için derledik.
Eli kanlı terör örgütünün içimize kadar sızdığı 15 Temmuz günü milletimiz Türkiye’nin en uzun 48 saatinde 248 şehit verdi, 2196 vatandaş ise yaralandı.

Türkiye 15 Temmuz 2016’da tam 36 yıl sonra Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu bazı generallerin ve askeri personelin içinde olduğu darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. İhanet girişimi halkın sokağa çıkması ve TSK içindeki çoğunluğun destek vermemesi üzerine akamete uğradı. Bu cunta girişiminin bilançosu ise çok ağır oldu. Türkiye’nin hainlere karşı verdiği 15 Temmuz mücadelesinde 248 kişi şehit oldu, 2196 vatandaş ise yaralandı. Türkiye, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle dış aktörlerin oyununu bozarken İslam dünyası için de bir umut ışığı olduğunu gösterdi.

15 Temmuz gazileri yaşadıklarını anlattı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen programda, 15 Temmuz gazileri hain darbe girişimi gecesi yaşananları anlattı.
Fetullahçı Törer Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) darbe girişimi esnasında yaralanan gaziler Enes Alacayaka, Zafer İpek ve Gökmen Yılmaz, Beyşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Beyşehir Şehit Türkan Tekin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda, vatandaşlar ile öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Gazi Gökmen Yılmaz ise, o gece TRT binasının önüne gittiğini anlatarak, “Binanın önündeki askerlerin vatandaşlara karşı tutumu karşısında dayanamayarak bir şeyler yapmam gerekiyordu. Ve orada askerlerin başında bulunan rütbeli bir komutana müdahalede bulundum. Onun üzerine 20-30 kadar asker beni linç etmişler, sonrasını hatırlamıyorum”dedi. Gazi Zafer İpek de, “O gece İstanbul’da Vatan Caddesine çıkmıştım. Tanklar emniyet müdürlüğüne doğru ilerliyorlardı. İlerleyen bir tankın üzerine çıkmıştık. Tankın üzerinde askerle tartışmaya başladım. O sırada tüfeğin dipçiğiyle bana vurarak beni tanktan aşağıya attı ve tankın kenarlarına çarparak yere yuvarlanarak yaralandım” ifadelerini kullandı. Gaziler, konuşmalarında “Bizim gidebileceğimiz başka bir ülkemiz yok. Bu vatana hep beraber sahip çıktık, çıkacağız” ifadelerini kullanırken, 15 Temmuz’un unutulmamasını ve unutturulmasının istedi. Bu nedenle ilçedeki programa katıldıklarını belirten gaziler, bu tür programlara katılmaya devam edip 15 Temmuza anlatmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

15 temmuz GAZİLERİ ile ilgili görsel sonucu

 

BU MİLLETE KALKAN ELLER KIRILSIN…

 

 

Show More

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close